L-Carnitin

Veganský produkt s L-karnitinem a přidaným vitaminem C
500 mg aminokyseliny L-karnitinu, Carnipure® v jedné kapsli

Doplněk stravy L-Carnitin se vyrábí ze stejnojmenné aminokyseliny. L-karnitin je označován jako neesenciální aminokyselina, protože tělo si za normálních okolností dokáže tuto aminokyselinu samo vyrobit v játrech a ledvinách ze dvou jiných aminokyselin: lysinu a methioninu. Tento proces vyžaduje vitamin C a L-karnitin, to je jedním z důvodů, proč se společnost Biosym rozhodla do výrobku zařadit vitamin C.

L-Carnitine je registrován u The Vegan Society (Velká Británie), neobsahuje žádné živočišné složky. Přípravek proto mohou užívat vegani, vegetariáni a všichni ti, kteří se z různých důvodů chtějí vyhnout produktům obsahujícím živočišné složky. 

O produktu

  • Jednou z hlavních funkcí L-karnitinu v těle je pomáhat metabolizovat mastné kyseliny s dlouhým řetězcem v mitochondriích buňkách. Mitochondrie jsou malé „elektrárny“. Zde se vytváří energie z živin obsažených ve stravě, tj. z bílkovin, sacharidů a tuků.
  • Doplňování strany o L-Carnitin může mít význam pro vegetariány a vegany, stejně jako pro ostatní, kteří se živí převážně jinou než živočišnou stravou
  • Několik cílových skupin obvykle užívá L-Carnitin pro jeho vliv na mastné kyseliny, včetně sportovců (jako zdroj energie)
  • Biosym používá Carnipure®, což je L-karnitin ve velmi čisté formě získaný fermentací, která zajišťuje 100% přírodně identický extrakt L-karnitinu. To zaručuje standardizovanou účinnost, čistotu a kvalitu v každé kapsli.
  • Doporučená denní dávka pro dospělé a děti od 11 let: 1 kapsle

Balení: 100 kapslí